Novinky
07.02.2022
NOVĚ NA INSTAGRAMU!
@detskysvet_fulnek číst celé
12.11.2019
Jednorázové pleny New Love
Vážení zákaznící, nově v naší nabídce najdete české jednorázové pleny New Love         číst celé
15.02.2019
Kojenecké podzimní overálky Minky
Vážení zákaznící, jelikož chceme být in, máme pro Vás nový materiál Minky, který je sametově heboučký a proto jsme jej zvolily do naší výroby a budeme... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
13.04.2018
Oblečení pro miminka z kvalitního materiálu
Sháníte oblečení pro miminka a nevíte, jaké si v moři nabídek vybrat? Chcete se buď perfektně připravit na roli matky, anebo už maminkou jste a stále ... číst celé
Zobrazit všechny články
Zasílání novinek a akcí
Jsme na facebooku
NOVĚ NA INSTAGRAMU!
 

  1. Úvod
  2. Nákupní rádce
  3. Než si koupíte kočárek
Než si koupíte kočárek
12 otázek a odpovědí, než si koupíte dětský kočárek pro miminko.

 

 

 

 

Rádi pomáháme Vám, maminkám, jak vybrat to nejlepší pro Vaše miminka, aby byla spokojená, šťastná a cítila se jako v bavlnce.

Jak vybrat kočárek pro miminko a kdy jej zajistit ?

Vážení zákazníci od roku 2000, kdy jsme se začali v našem podnikání kočárky zabývat na plno, nám rukama prošlo více jak 2000ks kočárků, které jsme skládali, zkoumali, předváděli zákazníkům, objevovali výhody a nevýhody, pomáhali řešit problémy, a tak doufám, že Vám naše letitá praxe pomůže ve Vašem výběru kočárku pro narozené miminko. Jelikož víme, že se na Vás hrne spousta informací a vy zřejmě z toho máte těžkou hlavu a nevíte pro co se rozhodnout, za co utratit své nelehce naspořené peníze, co bude pro Vás a miminko nejlepší.

Budeme nesmírně rádi, když Vás náš BLOG trošku poučí o problematice kočárků a Vy svým rozhodnutím a svou volbou naplníte sny, které jsou jistě spojeny i s Vašim do budoucna šťastným miminkem.

Jak vybírat dětské kočárky?

Možná máte pocit, že vybrat ten správný dětský kočárek pro Vaše dítě je jednoduchá záležitost. Jste na omylu……..ale nejste v tom sami……a mi Vám rádi pomůžeme. V mnoha ohledech to bylo jednodušší v době hluboké totality, kdy byla na trhu pouze kvalitní, houpavá, kožená Liberta, člověk byl rád, že sehnal alespoň něco, nehledě na to, že o nastavitelné rukojeti či otáčecích předních kolečkách snili pouze tvůrci science fiction. Dnes ve 21století je tomu jinak. Jak se ale v té obrovské nabídce neztratit a koupit ten pravý a spolehlivý a účelný kočárek?

Jaký si mám vybrat kočárek ?

Jako první bod bych se já osobně zaměřil, zda budete chtít kočárek houpací či nikoliv.

Houpací kočárek – je cíleně vyroben pro houpání miminka, má vahadla, která jsou pro tuto funkci určena.

 

Pružinový kočárek – mnoho prodejců tvrdí, …….. však se taky houpe….nehoupe….. on jen pruží na pružinách určených pro tlumení nárazů z chodníků a cest a plní funkci jakého si tlumiče, jako u automobilu s tím, že se pružiny přirozeně opotřebovávají.

Víte, jednou budete rády, když Vám například tchýně pojede s mimčem ven na procházku a Vy si konečně můžete doma třeba pouklízet. A pak to příjde……. Budete muset poslouchat řeči tchýně o blbém nehoupacím kočárku a to se Vám nemusí zrovna dvakrát zamlouvat..

 

Ujasněte si, zda chcete kupovat kombinovaný kočárek ( hluboká korba+sportovní nástavba, třeba i s autosedačkou), nebo zda, až váš prcek odroste z hlubokého kočárku, si uděláte radost a koupíte si úplně nový sporťáček dle aktuální módní vlny a designu.

Bohužel na našem trhu není moc veliký výběr kočárků tzv.jen hlubokých a když ano, tak jejich cena mnohdy převyšuje finanční hodnotu kočárku kombinovaného.

 

Zodpovězte si prosím nejdůležitějších pár otázek:

-       co by měl mít můj kočárek ( například kombinovaný – hluboká korba, sportovní nástavba, autosedačka)

-       co by měl splňovat můj kočárek ( lehká manipulace, houpavost, pěkný a módní design, aretovaní kolečka)

-       kde se nejvíce budu pohybovat s kočárkem ( jsem městský tip a nebo sportovně založená?)

 

Bez ohledu na to, zda jdete kupovat hluboký kočárek nebo sporťák, platí následující rozdělení s výhodami a nevýhodami.

 

Na jaká kolečka bych se měla zaměřit ?

Kolečka - nohy a plíce kočárku: - měla by být rozhodně nafukovací, oceníte je ve sněhu i v bahnitém terénu, měkčí přistání se hodí i pro městské maminky, které s kočárky denně sjíždí bezpočet obrubníků a schodů a městské památkové zóny je nutí jezdit po žulových kostkách.

- na kočárky s nafukovacími koly si pořiďte pumpičku a kolečka pravidelně kontrolujte, zda mají správný tlak vzduchu, pokud píchnete, nebojte se zajet do prodejny kol, nebo požádejte o prodej duše Vašeho oblíbeného prodejce kočárků

- čím větší kola, tím lepší, námaha, kterou vynaložíte na tlačení kočárku s malinkými koly je o hodně větší, než námaha s kočárkem, který má kola o průměru třeba 15cm

- aretace koleček, znamená, že kolečka se nehýbou a jedou rovně a nebo naopak po uvolnění zpravidla plastové zarážky lze s nimi točit o 360 stupňů, což zlepší fantasticky manipulaci s jakýmkoliv kočárkem.

 

Jaká by měla být korbička?

Korba a sportovní nástavba - srdce kočárku

- hluboká korbička by měla být pěkně vypracovaná, mít kvalitní podložku na ležení, být dostatečně veliká, jelikož je jisté, že vysocí rodiče mají miminka s větší výškou, než jiní.Je fajn i mít polohovací zádička v hluboké korbě.Pro zimní měsíce je nutno počítat s tím, že miminko se navleče teplým oblečení a zachumlá se do zimního fusaku.

- kočárky sportovní musí mít alespoň tři základní polohy korby, jednu na spaní, jednu na sledování světa okolo a jednu na odpočívání, málo které dítě si totiž způsobně lehne a zavře oči, když je čas na spaní, musíte mu dát možnost se ještě chvíli rozhlížet, ale zároveň u toho ležet a ne sedět .

- popruhy všité přímo na kočárky mohou být výhodou a dokonce jsou normami vyžadovány, ale pokud chcete pod dítě dát deku nebo dusák, můžou překážet.

- opěrka pro nohy by měla mít nastavitelnou výšku, využijete ji nejenom podle toho, jak prcek roste, ale také podle toho, jestli zrovna spí nebo bdí. Mnozí výrobci už také pochopili, že děti se do kočárku nepřezouvají do bačkůrek, ale klidně nasednou zablácení přímo z pískoviště, takže vyrábějí dětské kočárky s velmi praktickou foliovou ochranou nožiček.

- nutností je otáčení korby tak, aby jste na dítě viděla kočárky s touto vymožeností jsou již dnes zcela běžné a v létě třeba při ostrém letním sluníčku i v zimě, když bude zepředu foukat nepříjemný studený severák, si budete blahořečit, že jste si ji dobře vybrala, když budete moci dítě v korbičce natočit dle aktuální potřeby.

 

Jaké by mělo být madlo kočárku ?

Madlo kočárku – ruce kočárku:

- mělo by mít díky kloubům nastavitelnou výšku, aby mohl pohodlně kočárek vést váš dvoumetrový strýček i babička, která příliš nevyrostla.

- měkké polstrování rukojeti není nutností, ale oceníte ho, obzvlášť pokud plně kočárek naložíte, jenže bohužel se časem může stát, že vlivem počasí může tato pěnovka steřet, nebo praskat.

- není nutné, aby na madlu kočárku byla umístěná ruční brzda, všechny dětské kočárky jsou vybaveny i klasickou nožní brzdou a ta ruční na řidítkách je pouze pro efekt, a spíše není plnohodnotnou brzdou jako například na kole, využijete ji málokdy, jelikož Váš instinkt bude velet……. brzdi svou energií, svou silou.

Jak je to s brzdami u kočárku ?

Brzdy - nožní brzda, pro stání kočárku je jedna z důležitých funkcí kočárku

- pokud dětské kočárky mají přehazovací řidítka, zjistěte si jestli jsou na obou stranách brzdy

 

 

Dá se potah kočárku čistit ?

Údržba potahu - ověřte zda je potah kočárku lehce omyvatelný, a zda lze vnitřní látku vyjmout a vyprat, nebo zda malinké nehody lze z potahu kočárku odstranit třeba mokrou houbičkou.

 

Doplňková výbava- s největší pravděpodobností budete potřebovat na dětské kočárky pláštěnku na kočárek, tašku na rukojeť, nánožník na zimu a další

-       dále můžete přikoupit různá chrastítka a hračky, moskytiéru na kočárek, proti létajícímu hmyzu, slunečník (deštník) na kočárek, který zajistí stínek miminku, držák na láhev, pultík místo madla a spoustu dalších vynálezů.

- i když výrobce garantuje brzdnou sílu, nikdy nenechávejte dětské kočárky zabrzděný v kopci po směru dolů, vždycky zabrzděte kolmo ke svahu a vždy když se chcete s kočárkem rozjet z místa stání, zkontrolujte, zda kočárek není zabrzděný, jelikož tím předejdete vylámání ježků kol, nebo poškození brzdy.

Je zapotřebí řešit míry podvozku kočárku ?

Rozměry podvozku - důležité je posoudit i rozměry šíře podvozku ( jakou šířku mají kolečka na kočárku), hlavně v případě když často používáte výtah například ve Vašem panelovém domě.

Vleze se mi kočárek do auta, je skladný ?

Skladnost- rozmyslete si, zda budete dětské kočárky často skládat a převážet v autě nebo skladovat v malé komoře, pak je nutné, aby se kočárky lehce a rychle složily a nezabraly moc místa a pohodlně se vlezly do kufru automobilu.Pakliže máte auto s velikým kufrem, problém nemáte, u menších typů aut doporučuji přečíst míry kočárku ve složeném stavu a poměřit kufr Vašeho automobilu.

 

Dá se potah kočárku čistit ?

Údržba potahu - ověřte zda je potah kočárku lehce omyvatelný, a zda lze vnitřní látku vyjmout a vyprat, nebo zda malinké nehody lze z potahu kočárku odstranit třeba mokrou houbičkou.

 

Doplňková výbava- s největší pravděpodobností budete potřebovat pláštěnku na kočárek, tašku na rukojeť, nánožník na zimu a další

-       dále můžete přikoupit různá chrastítka a hračky na kočárek, moskytiéru (síťku na kočárek) proti létajícímu hmyzu, slunečník, držák na láhev, pultík místo madla a spoustu dalších vynálezů, které pomůžou Vám a v neposlední řadě třeba ke štěstí a hře Vašeho miminka.

 

Co je lepší těžší, nebo lehčí kočárek ?

Hmotnost - s lehčím modelem se lépe manipuluje

 

 

Co mám dělat, kočárek chci mít koupený, ale bojím se pověr ?

 

Kdy kočárek objednat?

 

V případě, že jste se rozhodli pro určitý tip a značku a výbavu a máte zcela jasno, dovolil bych si ve Vašem vlastním zájmu apelovat, aby jste se informovali o dodací lhůtě Vašeho kočárku.

Mnoho zákazníku nechce kupovat z důvodu pověr atd.. kočárek do předu, tak aby jej nemusel mít doma a spoléhá, že v dnešní době jej koupí okamžitě, tak jak si jej vysnily, viděli na fotkách …prostě ten jejich.Bohužel je pravda jiná…………..mnoho maminek a tatínků přijde na poslední chvíli s tím, že kočárek chtějí a pak se nestačí divit, když jim prodejce řekne….kočárek se musí vyrobit, zboží přijde za 14dní, jsou vyprodané, ukončila se kolekce.

 

Proč si dělat zbytečné starosti a vrásky?

 

Každý solidní prodejce Vám přece velmi rád kočárek zajistí v době, kdy máte spoustu času a oproti složené záloze/zaplacení Vám jej rád uloží do skladu a kočárek Vám vydá plně připravený do akce, jakmile jej budete potřebovat.Pověrám tak dostojíte a můžete si v klidu užívat mateřství s pocitem, že máte vše zařízeno.A nemusíte se kočárkem stresovat.Sami maminky mi psali o případech, kdy jejich kamarádky, nebo přímo ony sami kočárek objednali u nesolidního, slibujícího prodejce a pak díky nervům a depresím z jeho nedodání přišli o velmi zdravou a pro své miminko nezbytnou stravu…mateřské mléko.

 

 

O tom, kde kočárek zakoupit, jak se o něj starat, jak z části poznat solidního prodejce, jaké značky jsou dobré a mnoho dalšího se dozvíte v postupně vytvářených blocích.

 

 

Rádi pomáháme Vám, maminkám, jak vybrat to nejlepší pro Vaše miminka, aby byla spokojená, šťastná a cítila se jako v bavlnce.

Budeme nesmírně rádi, pakliže Vám náš BLOG pomůže poradit jak najít a zakoupit si kočárek, který Vám i Vašim dětem dopomůže zažít spousty krásných chvil, zážitků a štěstí, pomůže Vám rozvíjet dětskou fantasii na výletech v přírodě a bude plně uspokojovat Vaši představu.

 

Mějte se krásně Radek Šebesta Dětský svět Kostelní 109 Fulnek 742 45

 

Kontakt: baby.tex@seznam.cz

Telefon: 603 271 998                     

Zasílání novinek a akcí
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech, tajných slevách a novinkách pro děti. Rozesíláme 1 - 2x za měsíc.

www.eshop-detskysvet.cz

 

Ověřený zákazník

Přidáno 23. 04. 2019
Musím napsat, že ochota a srdečné jednání mě mile překvapilo a já ještě jednou mockrát děkuji za vše.
 
Pro:
Velmi vstřícné jednání, ochota a rychlé ušití požadovaných výrobků.
 
100 %
 
dodací lhůta
 
přehlednost obchodu
 
kvalita komunikace
Vyjádření našeho obchodu
Dobrý den, nemáte vůbec zač a moc děkujeme, budeme se opět na Vás těšit, pěkný den
 

Ověřený zákazník

Přidáno 28. 02. 2019
Naprosto skvělý přístup obchodu k mým požadavkům šití na míru. Objednávka dorazila krásně zabalená v perfektním provedení...vřele doporučuji všem!!! :)
 
Pro:
Perfektní komunikace, vřelý a profesionální přístup.
 
100 %
 
dodací lhůta
 
přehlednost obchodu
 
kvalita komunikace
Vyjádření našeho obchodu
Dobrý den, děkujeme za Vaši zpětnou vazbu a jsmerádi, že jste spokojená a budeme se opět na Vás těšit, pěkný den.
 
Kde nás najdete

Kontakty

Dětský svět

Kostelní 109

742 45 Fulnek

obchod-detskysvet@seznam.cz 

 

 

 

 

Jsme zde pro Vás
Logo
Romana Šebestová
Romana Šebestová
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz